Hurricanes достигат до полуфиналите и слагат край на престоя на Melbourne Rebels в Super Rugby Pacific
AP News | 2024-06-08 | 09:08:50

УЕЛИНГТЪН, Нова Зеландия (AP) — Най-високо класираните Hurricanes победиха Melbourne Rebels с 47-20 в събота, за да се класират за полуфиналите на Super Rugby Pacific и да прекрати 14-годишното пребиваване на Бунтовниците в турнира на Южното полукълбо.

Бунтовниците вече няма да могат да участват в Супер Ръгби, към което се присъединиха през 2011 г. Ръгби Австралия реши да не поднови лиценза си за участие поради финансови затруднения, оставяйки Австралия с четири отбора в състезание от 11 отбора от следващия сезон.

„Искам да призная Бунтовниците като франчайз“, каза капитанът на Ураганите Джорди Барет след мача в Уелингтън, Нова Зеландия. „Откакто се присъединиха към Супер Ръгби, винаги е било удоволствие да играеш срещу играчи, персонал и фенове. Пожелаваме на всички техни треньори и играчи всичко най-добро, в каквато и посока да вървят.“

Осмите поставени Rebels играха на четвъртфиналите за първи път и дадоха смела битка в последния си мач.

Ураганите водеха с 35-6 след 57 минути. Но Бунтовниците все още бяха решени да се борят и вкараха два пъти за толкова минути чрез крилото Лачи Андерсън, правейки резултата 35-20.

Но Ураганите спечелиха мача с опит на Дю’Плесис Кирифи и друг на Кини Нахоло. Брет Камерън реализира и завърши с шест гола от седем опита.

„Бяхме разстроени малко през първото полувреме, но нямахме илюзия, че предизвикателството ще дойде от бунтовниците тази седмица,“ Капитанът на Hurricanes Джорди Барет каза.

„Те са емоционална страна, имаха много за какво да играят и винаги щяха да са готови за това през първите 20 или 30 минути. Беше просто приятно, че успяхме да върнем малко инерция след полувремето и да влезем в мачовете.

На Ураганите им бяха нужни 25 минути, за да отбележат първите си точки в мача, опит да изпреварят Пасилио Тоси, което беше по-дълъг от всеки друг мач този сезон. Преди това те винаги са отбелязвали в първите 10 минути.

Те бяха разочаровани в събота от упоритата защита на бунтовниците, които на два пъти задържаха ураганите над голлинията, предотвратявайки опити срещу Ксавие Нумиа и Брандън Йосе.

Йосе, проститутката Асафо Аумуа и опората Нумиа бяха управлявали топката силно в началото на мача, но липсваше завършващият лак. Това започна да се случва точно преди полувремето, когато крилото Джош Мурби отбеляза, правейки резултата 14-6 на почивката.

Бунтовниците все пак оставиха следа в мача и в сезона, като спечелиха пет мача.

„В началото на годината говорихме, че ще бъдем най-великият отбор на Бунтовниците някога“, каза капитанът Роб Леота. „Да стигна до финала беше страхотно. Очевидно губим, не сме доволни от това. Имахме големи надежди да стигнем по-нататък.

„Гордея се с отбора, с всички наши треньори и персонал у дома и с всички треньори и поддръжници в Мелбърн. Надяваме се, че можем да се върнем през следващите няколко години.“

В петък базираните в Хамилтън, Нова Зеландия Чийфс бяха първият отбор, който се класира за полуфиналите с победа с 43-21 над Куинсланд Редс .